ekwiwalent za pranie własnej odziezy dla pracowników biurowych

przypadkowo

Temat: Używanie własnej odzieży
Witajcie, jestem w trakcie tworzenia zarządzenia w sprawie: uregulowania wydawania odzieży roboczej, obuwia i ochron osobistych oraz wypłacania ekwiwalentu za odzież i obuwie robocze oraz pranie i naprawę odzieży roboczej. Podczas tworzenia wykazu stanowisk pracy, na których jest możliwe używanie własnej odzieży spełniającej wymagania bezpieczeństwa i higieny pracy "zatrzymałam się"... Powiedzcie mi proszę, w jaki sposób określić jaką odzież powinni używać pracownicy na stanowiskach: 1. Prezes 2. Wiceprezes 3. Dyrektor handlowy 4. Pomoc biurowa 5. Specjalista do spraw transportu Pozdrawiam Sylwia<<<
Źródło: bhp.com.pl.dedi1625.your-server.de/forum/index.php?showtopic=4482



Temat: miałam kontrole PIP (uchybienia BHP) Prosze o odp. na 3 pyt
" />stwierdzono że do dnia kontroli nie zapewnialiśmy prania odzieży roboczej jak i nie wypłacaliśmy ekwiwalentu pieniężnego za pranie odzieży. Mam teraz naliczyc zaległy ekwiwalent od 01-01-2004 do 31-07-2004. I) Jaką stawke przyjąc, 100 zł. czy 200 zł. za miesiąc? Czy ta kwota podlega odprowadzaniu składek ZUS czy jest opodatkowana? II )CZy zamiast wypłacania ekwiwalentu za pranie mozna wydawać srodki czystości pracownikom, sporządzić tabele wydawania środków czystości za ich potwierdzeniem, czy to wystarczy? Czy zostanie spełniony paragraf 3 art. 237 ? III) czy pracodawca ma obowiązek wydawania odzieży roboczej dla pracowników biurowych, jesli tego nie uczynił czy jest zobligowany przez Kodeks Pracy do wypłacania ekwiwalentu za używanie własnej odzieży? A może tego się nie praktykuje.
Źródło: gazetaprawna.pl/forum/viewtopic.php?t=15143


Temat: miałam kontrole PIP (uchybienia BHP) Prosze o odp. na 3 pyt
" />Kwotę ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej, wykaz stanowisk pracy z określeniem jaka odzież i obuwie się należą winny regulować wewnętrzne przepisy np. układ zbiorowy pracy. Stanowiska robotnicze winny otrzymać odzież, obuwie bhp. Jeżeli tego nie otrzymali należy wypłacić ekwiwalent za używanie własnych. Nie słyszłama dotychczas, aby odzież wydawano pracownikom biurowym, chyba że należą do tzw. służb mundurowycch.
Źródło: gazetaprawna.pl/forum/viewtopic.php?t=15143


Temat: miałam kontrole PIP (uchybienia BHP) Prosze o odp. na 3 pyt
" />Czy mam rozumieć że pracownikom biurowym nie ma obowiazku wydawania odzieży, ani wypłacania ekwiwalentu za używana odzież własną? I nie ma obowiązku wypłacania im ekwiwalentu za pranie? Czy jednak za pranie - jak najbardziej?
Źródło: gazetaprawna.pl/forum/viewtopic.php?t=15143


Powered by wordpress | Theme: simpletex | © przypadkowo